इमिग्रेशनको छापापछि कागजपत्रविहिनलाई कामबाट निकालिदै

प्रकाशित मिति: Jan 14, 2018  

अमेरिकाको सेभेन इलाभेन स्टोरमा इमिग्रेशन एण्ड कस्टम इन्फोर्समेन्ट आइसले छापा मारेर कैयन कागजपत्रविहिनलाई नियन्त्रणमा लिएपछि अहिले अमेरिकामा अन्य रोजगारदाताहरुले कागजपत्रविहिनहरुलाई कामबाट निकाल्ने क्रम तीब्र बनेको छ । अमेरिकाका स्टोर, ग्यास स्टेशन लगायतका स्थानमा कागजपत्रविहिनहरुले समेत काम पाउदै आएकोमा सेभेन इलाभेन स्टोरमा आइसको छापापछि त्यस्ता स्थानबाट समेत कामदारहरुलाई कामबाट हटाउन थालिएको छ ।

विगतका प्रशासनहरुले कामदार वा रोजदारदातालाई मात्र लक्ष्यित गर्दै आएकोमा ट्रम्प प्रशासनले दुबैलाई लक्ष्यित गर्न थालेपछि रोजगारदाताहरु पनि त्रसित बनेका हुन् । काम गरिररहेको स्थलमा अध्यागमन कानुन कार्यान्वयनको ट्रम्प प्रशासनको बदलिदो नीतिका रुपमा यसलाई हेरिएको छ ।

गत बुधबार न्युयोर्क सहित अमेरिकाका विभिन्न १७ राज्यका ९८ स्टोरहरुमा आइसले छापा मारेको थियो । ती स्टोरहरुबाट २१ जना कागजपत्रविहिनहरुलाई नियन्त्रणमा लिएर देशनिकालाको प्रकृयामा राखिसकिएको छ । यसबाट विगतमा जस्तो अपराधीहरुलाईमात्र देशनिकालाको प्राथमिकतामा राख्ने नभई ट्रम्प प्रशासनले हरेक कागजपत्रविहिन देशनिकालाको प्राथमिकतामा राखेको स्पष्ट भएको छ ।

सभार- खसोखासबाट

 

तपाईको प्रतिक्रिया

तपाईंको प्रतिकृया जनाउनुहोस्

सर्वाधिकार © 2017 नेपाल युएसए मिडिया इन्क. मा । Website Design By: www.ekumar.com.np